Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer geyser power point heating element and kettle element copper special.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Heater Type | Water Heater |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Geysers |
| Compatible Power | 20 W |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Color | Silver |
| Finishing | Paint Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 235 / Piece Get Latest Price
| Compatible Power | 2000 Watts |
| Voltage | 230 V |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Kettle |
| Weight | 250 g |
| Country of Origin | Made in India |
Vivek Thakur (Proprietor)
Vishal Trading Company
Street No.3/2, A 80, West Kamal Vihar, Karawal Nagar
New Delhi - 110094, Delhi, India